Asystent doboru urządzenia

Parownice, informacje ogólne

PAROWNICE (myjki parowe, odkurzacze parowe) wytwarzają parę suchą – zawierającą w swoim składzie 5-6% wody, o bardzo wysokich właściwościach przenikania struktury powierzchni i dezynfekcji.
        

SUCHA PARA doskonale radzi sobie z cieżkimi do usunięcia zabrudzeniami typu tłuszcze, oleje, białka, kleje, graffiti, guma do żucia oraz stanowi skuteczny środek w usuwaniu odpornych na preparaty chemiczne i dezynfekcyjne: szczepów bakterii (w tym: salmonelli, listerii, gronkowca i paciorkowca), wirusów, drożdży, grzybów i pleśni, roztoczy i pluskiew.


ZASTOSOWANIE PAROWNIC


–  Ekologiczne Sprzątanie
–  Dezynfekcja
–  Odtłuszczanie i Usuwanie Ciężkich Zabrudzeń
–  Konserwacja Maszyn i Urządzeń
–  Usuwanie Gumy i Graffiti
–  Myjnie Parowe
–  Konserwacja zabytków i obróbka kamienia

 DOBÓR URZĄDZENIA

Zasilanie:

- jednofazowe - czyszczenie i dezynfekcja we wszelkiego rodzaju obiektach, gdzie wystarczająca jest ilość pary wytwarzanej przez grzałki o mocy do 3,6 kW i występuje problem z podłączeniem urządzenia trójfazowego o wyższych parametrach
– trójfazowe - wymagany jest duży wydatek pary (trudne do usunięcia zabrudzenia, duża wydajność, długotrwała ciągła praca), maszyny najczęściej wykorzystywane są w przemyśle, myjniach parowych, usługach wykonywanych na zewnątrz


Wydatek pary:

– 64-97 g/min. - w zastosowaniach typu: czyszczenie i dezynfekcja powierzchni twardych i tekstylnych, fug, usuwanie zabrudzeń łazienkowych, gastronomicznych, czyszczenie okien, wnętrz pojazdów, usuwanie gumy, klejów i graffiti, konserwacja zabytków, renowacja kamienia

– 190-970 g/min. - kiedy mamy doczynienia z ciężkimi, nawarstwionymi zabrudzeniami przemysłowymi typu smary, oleje, osady w produkcji spożywczej, które mocno wniknęły w strukturę czyszczonej powierzchni lub wymagane jest urządzenie wydajne, przystosowane do ciągłej pracy (duże powierzchnie, linie produkcyjne, czyszczenie pojazdów z zewnątrz)

 
Ciśnienie:

Stanowi siłę z jaką sucha para uderza w czyszczoną powierzchnię.
Do standardowych zadań czyszczenia i dezynfekcji stosuje się urządzenia o ciśnieniu 4-6 bar.
Do usuwania ciężkich, nawarstwionych zabrudzeń w krókim czasie sugerowane jest użycie urządzeń z ciśnieniem 8-10 bar.


Waga i wymiary:

Dobierane w zależności od potrzeby i możliwości przewożenia, wnoszenia, przechowywania i wolnej przestrzeni w miejscu pracy.


Wyposażenie w automatyczny system uzupełniania wody w bojlerze:

Funkcja ta zapewnia ciągłą i nieprzerwaną pracę, gdyż woda pobierana jest automatycznie przez maszynę z dodatkowego zbiornika lub sieci wodociągowej.
 
Odkurzacz i zestaw natryskowo-odsysający:

Gwarantuje możliwość zebrania rozpuszczonych zabrudzeń za pomocą jednego urządzenia i jednego zestawu akcesoriów (wąż natryskowo-ssący, rury przedłużające, końcówki parowo-ssące).

                


System natrysku detergentu:

Parownice wyposażone zostały w dodatkowy zbiornik na preparat chemiczny, z którego detergent jest pobierany, podgrzewany i mieszany z suchą parą.
Opcja ta jest bardzo użyteczna w przypadku, gdy sama para może okazać się niewystarczająca i istnieje potrzeba zastosowania preparatów do odtłuszczania, odplamiania, usuwania ciężkich zabrudzeń, gumy, klejów i graffiti.


System natrysku wody gorącej H2O (mokra para):

Dzięki niemu siła uderzenia pary w czyszczoną powierzchnię jest jeszcze większa, wspomaga rozpuszczanie i usuwanie mocno przyklejonych i nawarstwionych zabrudzeń. Wspomaga spływanie brudu z powierzchni.

 
Wózki ułatwiające transport:

Każda parownia wysposażona została w kółka jezdne. Jednak bardzo wygodną opcją w przewożeniu urządzenia wraz z akcesoriamii detergentami jest wózek transortowy.Akcesoria:


- Węże parowe i parowo-odsysające o długości: 3, 4, 5, 8, 10, 12, 15 mb wyposażone w pistolety.
W przypadku urządzeń o wydatku pary do 97 g/min. zaleca się stosowanie węży do 4 mb, aby zachować odpowiednie parametry czyszczenia (przy dłuższych wężach para będzie stawała się coraz bardziej mokra i zimna oraz nastąpi spadek ciśnienia).- Rury przedłużające stosowane są najcześciej do podłączenia dysz do posadzek lub czyszczenia ścian i sufitów na dużych powierzchniach.

- Dysze natryskowe i natryskowo - ssące do posadzek, ścian i dużych powierzchni twardych i tekstylnych (wyposażone w listwy z gumy, z gumy i włosia czy ze stali nierdzewnej), dysze uniwersalne, czyściki do okien.
Mogą mieć kształt prostokątny lub trójkątny oraz różne wymiary dobierane do wielkości czyszczonej powierzchni.
Do dysz mogą być wpinane ściereczki lub poduszki mające na celu ochronę delikatnych powierzchni i pochłanianie rozpuszczonego brudu.

- Mopy parowe służące do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni twardych (posadzek, ścian, sufitów).
Lekkie i bardzo poręczne, wyposażone w 5-cio lub 10-cio metrowy wąż, rurę teleskopową oraz stelaż o szerokości 22 lub 40 cm, na który nakładane są wkłady materiałowe: z bawełny i poliestru (czyszczenie kafli, posadzek elastycznych) lub z mikrofibry (drewno, laminaty, marmur oraz inne delikatne powierzchnie).

- Lance parowe proste lub kątowe o różnej długości, wyposażone w dysze płaskie lub punktowe. Służą one do zadań czyszczenia i dezynfekcji, usuwania ciężkich zabrudzeń także w miejscach trudnodostępnych.

- Szczotki punktowe okrągłe i trójkątne nakładane bezpośrednio na lacne stanowią mechaniczne wspomaganie procesu czyszczenia parą. Ich twardość dostosowujemy do rodzaju czyszczonej powierzchni oraz rodzaju zabrudzeń. W ofercie posiadamy szczotki z włosia końskiego, tworzywa, mosiężne i ze stali nierdzewnej.

- Skrobki służące do usuwania ciężkich, nawarstwionych zabrudzeń z powierzchni odpornych na zarysowania.

- Pierścienie gumowe umożliwiające dezynfekcję odpływów i kratek.

- Zestaw do usuwania gumy do żucia umożliwia jej częściowe rozpuszczenie i mechaniczne usunięcia za pomocą pary i preparatu chemicznego.


Detergenty:

Wspomagają proces czyszczenia suchą parą w następujących obszarach:

- usuwanie ciężkich zabrudzeń, odtłuszczanie, odplamianie
- usuwanie zabrudzeń w przemyśle spożyczym i gastronomii
– usuwanie gumy do żucia, klejów i graffitiDetergenty używane w parownicach powinny bezwzględnie posiadać dopuszczenie producenta do tego typu zastosowań, gdyż większość preparatów dostępnych na rynku, po podgrzaniu powyżej 100 st. C staje się toksyczna dla zdrowia oraz ma negatywny wpływ na stan techniczny urządzenia.