Konserwacja maszyn za pomocą urządzeń parowych

W interesie każdej firmy produkcyjnej jest dbałość o konserwację maszyn, linii technologicznych, narzędzi, gdyż zapobiegnie to w przyszłości ich szybszemu zużywaniu się, nagłym awariom oraz kosztownym przestojom i naprawom. Dodatkowo właściwie przeprowadzone konserwacje wpływają znacznie na obszar bezpieczeństwa i zdrowia pracowników.

Podstawową czynnością rozpoczynającą prace konserwacyjne jest dokładne oczyszczenie maszyn i narzędzi. Należy usunąć z nich brud, rdzę, pozostałości farby, starannie odtłuścić i w niektórych przypadkach zdezynfekować (przemysł spożywczy, farmacja, gastronomia). Pracownicy utrzymania ruchu, monterzy, firmy serwisowe i konserwatorskie wykonują w/w czynności przy użyciu dużej ilości rozpuszczalników, czyściwa, ściereczek, a niekiedy i wody. Wysokie zużycie tych materiałów ich utylizacja oraz czas poświęcony na doczyszczenie i odtłuszczenie podzespołów i elementów maszyn znacznie podnosi koszty konserwacji.


Myjki parowe są propozycją narzędzia, które w szybki, dokładny i efektywny sposób wyczyści i jednocześnie zdezynfekuje powierzchnię maszyny.

Zabrudzenia zostaną rozpuszczone przez suchą parę w wielu przypadkach bez użycia preparatu chemicznego. Para ta jest w stanie dotrzeć do porów, zakamarków i miejsc trudnodostępnych, których wyczyszczenie i dezynfekcja metodami standardowymi nie przyniosłaby oczekiwanego efektu. 

 

Instagram