Ekologiczne sprzątanie z pomocą myjki parowej

PAROWNICE umożliwiają przedsiębiorstwom redukcję kosztów działalności usługowej. Są też rozwiązaniem zdecydowanie przyjaznym środowisku.

          

Zużycie wody

Korzystając z parownic, zużycie wody w procesie czyszczenia jest niższe o nawet 90-95%. Wodę, która w przypadku standardowego czyszczenia jest konieczna, do rozpuszczenia zabrudzeń zastępuje bowiem sucha para, przenikająca strukturę powierzchni. Jej wysoka temperatura (145-180° C) umożliwia rozpuszczenie najtrudniejszych plam i skuteczną dezynfekcję, a siła uderzenia pomaga oderwać zanieczyszczenia.

Użycie detergentu

Wyżej wymienione właściwości suchej pary pozwalają ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować korzystanie z detergentu, który jest konieczny w procesie standardowego czyszczenia. W przypadku czyszczenia wyjątkowo trudnych do usunięcia zabrudzeń, efekt działania myjki parowej można wspomóc przez zastosowanie odpowiedniego środka chemicznego. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku usuwania m.in. tłustych lub kleistych zabrudzeń i plam, zabrudzeń w gastronomii czy też gum do żucia oraz graffiti.

Efekt czyszczenia i ergonomia pracy

Użycie parownicy w procesie czyszczenia zapewnia lepsze efekty w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Jest to także metoda bardziej ergonomiczna, ponieważ pozwala na oszczędność czasu i zmniejszenie wysiłku, jaki wkładany jest w czynność czyszczenia.

          

Obszary zastosowania parownicy

Parownice znajdują przede wszystkim zastosowanie w obiektach publicznych, takich jak:

  • obiekty służby zdrowia – szpitale, ośrodki zdrowia, kliniki
  • obiekty gastronomiczne i hotelowe–restauracje, hotele, miejsca produkcji żywności, firmy cateringowe, ośrodki rekreacyjne
  • obiekty użytku publicznego – lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, szkoły
  • środki transportu – pociągi, komunikacja miejska, samochody
  • obiekty przemysłowe – linie produkcyjne, szatnie pracownicze

Warto jednak zaznaczyć, że dzięki wygodzie w ich użytkowaniu, są też doskonałym rozwiązaniem do użytku domowego.

Instagram