Parownice do beczek i zbiorników

 

System czyszczenia beczek w Winnicach jest innowacyjnym, ekologicznym w 100% naturalnym procesem, ponieważ opiera się na sile pary, a nie na użyciu środków chemicznych, które emitują chemiczny zapach w powietrzu. Działanie i czyszczenie beczek w Winnicach za pomocą produktów Tecnovap trwa już od 13 lat, więc śmiało można rzecz, że zdobyte doświadczenie przekłada się na efekty wykonywanej pracy. Za pomocą maszyn do parowego czyszczenia beczek, piwnic, winnic, jesteśmy w stanie dezynfekować linie produkcyjne oraz butelki do których produkt jest nalewany.

 

INNOWACYJNIE, EKOLOGICZNIE I NATURALNIE

SKORZYSTAJ Z SANITYZACJI PARĄ !

CZYSZCZENIE CIŚNIENIOWE I PAROWE ZBIORNIKÓW

 Poniżej prezentujemy film prezentujący parowe czyszczenie beczek

 

Dezynfekcja i czyszczenie winnic, beczek

Pozostałości barwnika oraz kamienia osadzają się w beczkach podczas dojrzewania wina. Po opróżnieniu beczki w winnicy należy ją dokładnie wyczyścić i zdezynfekować. Po pierwszym etapie czyszczenia wysokim ciśnieniem, które eleminuje osady kamienia, do prawidłowego wyczyszczenia używana jest para i taki proces nazywa się dogłębnym czyszczeniem beczek. Para rozgrzewa włókna drewna, rozszerze jego pory, wnika głęboko w pory i usuwa wszelkie ślady nieczystości w beczce, zapewniając przy tym pełną dezynfekcję. Dlatego para jest uważana za najlepszy instrument do naturalnego i ekologicznego czyszczenia beczek drewnianych w winnicach i nie tylko, pod wzlgędem niezawodności, skuteczności, a zwłasza wysokiego poziomu odkażania.

Poniżej prezentujemy film prezentujący parowe czyszczenie beczek

 

Czyszczenie i sanityzacja stalowych zbiorników

Para jest idealnym rozwiązaniem do czyszczenia zbiorników i beczek na wino. Ich wewnętrzne ściany są trudno dostępne w miejscach, w których stosuje się tradycyjne systemy czyszczenia. Para zapewnia skuteczne i proste czyszczenie, ponieważ jest stanem gazowym i dzięki temu umożliwia łatwą dyfuzję wewnątrz beczki. Działa poprzez usuwanie pozostałości produktów chemicznych i bakterii. Dzięki wysokiej temperaturze odkaża ściany wewnętrzne zbiorników i wszystkie zewnętrzne elementy, takie jak: włazy, osłony, rury, kołnierze. Po działaniu parą powierzchnie są suche, odkażone i wolne od pozostałości produktów chemicznych. 

Poniżej prezentujemy film prezentujący parowe czyszczenie zbiorników, linii rozlewniczych

 

Sanityzacja parą linii rozlewniczych

Ponieważ butelkowanie jest ostatnim etapem, podczas którego wino może zostać zanieczyszczone, pod względem mikrobiologicznym muszą być spełnione kryteria czyszczenia instalacji. Para okazała się w tej sytuacji również najbardziej odpowiednim systemem czyszczenia o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Rozprowadzona para dociera równomiernie do każdej szczeliny i dzięki swojej temperaturze gwarantuje odpowiednią sanityzację linii butelkowania w winnicy bez pomocy produktów chemicznych, które mogą zmienić smak wina. 

 

Dezynfekcja parowa linii rozlewniczych

1. Podłączenie maszyny do linii rozlewnicznej w winnicy.

2. Czyszczenie instalacji winnicy za pomocą suchej pary z mikrofiltracją pod ciśnieniem od 0,2 do 6 bar.

3. Odkażanie i dezynfekcja winnic, beczek, aparatury w winnicach, butelek, pomieszczeń w winnicach produktem suchej pary o temperaturze wynoszącej więcej niż 100 stopni Celsjusza.

 

Urządzenia dedykowane do parowego czyszczenia beczek i zbiorników

 

Instagram