Parownice do przedszkola

Czyszczenie oraz dezynfekcja powierzchni
w przedszkolach, szkołach oraz placówkach oświatowych

 

Każdy z Nas chciałby, aby jego dzieci bawiły się, przybywały w czystych pomieszczeniach przedszkola, które są poddawane cyklicznemu sprzątaniu oraz dezynfekcji. Takie warunki mogą zapewnić rozwiązania producenta Tecnovap, który w swojej ofercie posiada różnego rodzaju urządzenia parowe. Dzięki takim urządzeniom jesteśmy w stanie  jednocześnie czyścić dane powierzchni oraz dezynfekować, a to wszystko za pomocą suchej pary. 

W tym wypadku za pomocą urządzenia EVO 304 WATER jesteśmy w stanie zapewnić bez użycia chemii idealne warunki czystości w przedszkolach, szkołach oraz innych placówkach, gdzie przebywają Nasi najbliżsi.

Urządzeniami parowymi możemy czyścić, a zarazem dezynfekować:
-podłogi wprzedszkolach(dywany), gdzie bardzo często przebywają dzieci
-stoliki w przedszkolach
-krzesełka w przedszkolach
-łóżeczka w przedszkolach
-zabawki w przedszkolach
- i inne miejsca w przedszkolach, gdzie tylko znajdzie się zabrudzenie, bądź chęć przeprowadzenia dezynfekcji.

 

Rozwiązania czyszczenia suchą parą są wykorzystywane teraz w różnych specjalizacjach, a korzystają z tego między innymi:

-szpitale, służba zdrowia

 

Środki chemiczne, a czyszczenie suchą parą w przedszkolach

Środki chemiczne są dobrym rozwiązaniem zabijania bakterii oraz doprowadzania powierzchni do stanu czystości, lecz niedoskonałym. Biorąc pod uwagę takie rozwiązanie działania chemią, gdzie w przedszkolach zabawki oraz inne elementy są przekładane przez dzieci z ręki do ręki, a także brane do buzi to jednak sam zapach chemii oraz jej ślady pozostają na wyczyszczonych powierzchniach. Kolejnym aspektem, który możemy tutaj poruszyć jest dokładność. Zabawki używane w przedszkolach mają różnego rodzaju kształty oraz zakamarki, które zwykłym czyszczeniem(szorowaniem) z dodatkiem chemii nie jesteśmy w stanie dokładnie umyć, więc bakterie dalej tam zostają i się rozmnażają. Pluszaki, możemy wyprać, wysuszyć, lecz powodują w znaczniej mierze u dzieci problemy alergiczne, ponieważ są siedzibą roztoczy. 

Stąd podsuwa się myśl, jakie czyszczenie zastosować w przedszkolach:
Co jest lepsze od zwykłego szorowania i chemii ?

Czyszczenie za pomocą urządzeń parowych jest zdecydowanie korzystniejszym, szybszym oraz dokładniejszym sposobem utrzymania w czystości elementów, powierzchni, zabawek, pluszaków w przedszkolach, ponieważ nie używamy tutaj chemii. Naszym produktem czyszczącym jest przegrzana para, która osiąga temperaturę ok. 160-170 stopni Celsjusza, a więc za jednym zamachem czyścimy i dezynfekujemy. Dzięki temu w przedszkolach dzieci będą miały odpowiednio wyczyszczone oraz zdezynfekowane powierzchnie, z którymi przebywają przez większą część dnia. 

Korzyści:
-podczas czyszczenia nie wdychamy chemii bo jej nie potrzebujemy
-elementy które czyścimy nie są mokre, nie przemakają
-temperatura pary powoduje rozpuszczanie zabrudzeń, stąd możemy dokładniej wyczyścić zabrudzone elementy
-tracimy mniej czasu na czyszczenie, a zarazem dezynfekcję
-pozbywamy się bakterii z trudno dostępnych miejsc oraz roztoczy, które przebywają w pluszakach.

Instagram