Odkurzacz z parownicą - poradnik

W pokojach hotelowych, biurach, domach czy w samochodzie utrzymanie czystości, jak w każdej intensywnie użytkowanej wewnętrznej przestrzeni, wymaga wielu zabiegów porządkowych i pielęgnacyjnych. Dość pracochłonne zajęcia związane również z odkurzaniem nie zawsze przynoszą wymierne efekty, zwłaszcza gdy dysponujemy tradycyjnymi urządzeniami. Tego typu odkurzacze, nawet o wysokich walorach użytkowych, nie są w stanie poradzić sobie z głębokimi oraz zaschniętymi zabrudzeniami. Bez wątpienia niezwykle pomocne w takiej sytuacji, niezależnie od charakteru wnętrza, okazują się odkurzacze parowe do zastosowań profesjonalnych.

Odkurzacz parowy - Czym są te urządzenia?

Przeznaczone zarówno do profesjonalnych, jak i domowych zastosowań odkurzacze parowe są wyjątkowymi, wielofunkcyjnymi urządzeniami, które wykorzystując parę, szybko i efektywnie czyszczą każdą powierzchnię. Niezależnie od modelu, każdy dysponuje wbudowanym bojlerem wyposażonym w grzałki i stanowiącym najważniejszy element budowy urządzenia. To właśnie w nim dochodzi do podgrzania wody do temperatury 160-180°C i wytworzone w ten sposób podciśnienie kieruje parę do akcesoriów czyszczących, a te na zabrudzoną powierzchnię


Odkurzacz parowy

Czym różnią się od standardowych odkurzaczy piorących?

W zasadzie sposobem działania i uzyskiwania najlepszych efektów czyszczenia, jednak w szczególności usuwaniem nie tylko nawarstwionych zabrudzeń, ale również roztoczy, grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów, co niewątpliwie ma ogromne znaczenie dla osób o skłonnościach alergicznych. Szeroka oferta akcesoriów umożliwia różnorodne zastosowanie urządzeń.

Jakie mają zalety?

Przede wszystkim małe gabaryty i możliwość podłączenia w każdym miejscu. Wszechstronność zastosowania, precyzja i szybkość realizacji zadania. Poza efektem czyszczenia uzyskujemy zdezynfekowaną powierzchnię, pozbawioną wszelkiego rodzaju mikroorganizmów, które mogę mieć negatywny wpływ na zdrowie. Możliwość pozbycia się nieprzyjemnych zapachów- efekt odświeżenia. Możliwość prawie natychmiastowego korzystania z wyczyszczonych powierzchni z uwagi na użycie niewielkiej ilości wody i jej bardzo szybkie odparowanie. Aspekt ekologiczny wynikający z użycia minimalnej ilości wody i ograniczenia detergentów w procesie czyszczenia i dezynfekcji.

odkurzacz parowy przemysłowy

Co możemy nimi czyścić?

Każdy model odkurzacza parowego dysponuje określonymi akcesoriami i to one decydują o jego możliwościach czyszczenia danej powierzchni. Biorąc pod uwagę całą gamę produktową i przypisane im końcówki z wyjątkową skutecznością czyszczą różnorodne powierzchnie.

 

  • Idealnie sprawdzają się w czyszczeniu tapicerki samochodowej, gdzie gorąca para wnikając również w zakamarki, rozpuszcza zabrudzenia, dezynfekuje, neutralizuje przykre zapachy, a przy tym nadaje wnętrzu efektu świeżości. Co ważne, parowe pranie tapicerki nie wymaga długiego oczekiwania na jej wyschnięcie.
  • Równie efektywnie czyszczą tapicerkę meblową, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych i zagłębieniach. Sucha para penetruje głęboko jej powierzchnię, rozpuszczając tłuste plamy, różne zacieki, a także eliminując wszelkie mikroorganizmy.
  • Odkażenie i odświeżenie bez użycia środków chemicznych z pewnością jest doskonałym przyczynkiem do stosowania odkurzacza parowego.
  • Wyjątkową skuteczność przejawiają podczas usuwania trwałych zabrudzeń, włosów, sierści zwierząt domowych oraz drobnoustrojów z dywanów i wykładzin. Zastosowanie nowoczesnej technologii skutecznie eliminuje z nich roztocza, również ich odchody, a także pleśni i pyłków kwiatowych, a więc potencjalnych alergenów dla przebywających we wnętrzach osób. 
  • W szerokim zakresie zastosowań nie mogło zabraknąć czyszczenia podłóg o różnym wykończeniu, również pokrytych panelami laminowanymi, których kontakt z wodą nie jest zalecany. A zatem sucha para jest idealnym środkiem pozbycia się zabrudzeń i przywrócenia im naturalnego wyglądu.

 

Wykorzystując niezwykłą funkcjonalność, wszechstronność oraz wydajność urządzeń parowych możemy zadbać o czystość wszelkich powierzchni, także luster i szyb w oknach, żaluzji, armatury łazienkowej, urządzeń sanitarnych, blatów kuchennych, piekarników, czy też paneli grzewczych.

tapicerka samochodowa

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto zastanowić się, do jakich powierzchni będziemy stosować dany odkurzacz parowy, oszacować ich wielkość, zweryfikować miejsca o utrudnionym dostępie, ocenić częstotliwość czyszczenia i pod tym kątem dostosować swój wybór. Z pewnością urządzenie musi być przede wszystkim wydajne i proste w obsłudze, a także wyposażone w odpowiednie do potrzeb akcesoria. W tym miejscu na uwagę zasługują podłogowe odkurzacze parowe CARMEN PLUS INOX, JUNIOR STAR MAX oraz STEAM BOX VAC MINI zaawansowane technologicznie modele, które spełnią oczekiwania w zakresie ekologicznego i efektywnego czyszczenia. Jeżeli szukasz odkurzacza parowego skontaktuj się z nami oraz zajrzyj do naszej oferty. Zapraszamy również na stronę odkurzacze-przemyslowe.info

Instagram