Ozonatory

Justrite jest spółką portfelową Justrite Safety Group. Od 1906 roku Justrite jest uznawany za lidera w branży w zakresie bezpieczeństwa zarządzania łatwopalnymi cieczami i innymi niebezpiecznymi materiałami. Obecnie ich produktu to szafy bezpieczeństwa i duże zewnętrzne budynki magazynowe, zbiorniki bezpieczeństwa i pojemniki do zastosowań laboratoryjnych i przemysłowych, ograniczenia wycieków, wtórne zabezpieczenie przed wyciekami, prysznice bezpieczeństwa i urządzenia do mycia oczu/twarzy, sprzęt do obsługi butli gazowych oraz szereg niestandardowych rozwiązań inżynierskich. 

 

Justire Safety Group to rodzina firm zajmujących się bezpieczeństwem przemysłowym. Wspólnie chronią pracowników, miejsca pracy oraz środowisko dzięki kompleksowym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego. Wszystkie te spółki łączy dogłębna wiedza z zakresu tematyki bezpieczeństwa, a popiera to wieloletnie doświadczenie oraz zaangażowanie w ochronę ludzi, mienia i planety. 

 

Dzięki współpracy z grupą Justrie Safety Group firma Cleaning Company Piotr Studniarek w pełni profesjonalnie spełni Państwa oczekiwania dotyczące doboru ozonatorów, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo Państwu, a także Państwa pracownikom, rodzinom, przyjaciołom czy bliskim. Zapraszamy do poniżych informacji dotyczących wiedzy teoretycznej z zakresu działania ozonatorów, a także przedstawienia produktów marki Justrite. 

 

 WPROWADZENIE

Generatory ozonu to urządzenia wytwarzające ozon w celu zapewnienia bezkontaktowego czyszczenia oraz sterylizacji: powietrza, wody, powierzchni, z udowodnioną skutecznością przeciwko wirusowym i biologicznym patogenom. 

GAZ OZONOWY

Ozon powstaje, gdy tlen dwuatomowy jest wystawiony na działanie pola elektrycznego lub światła ultrafioletowego. Ekspozycja na te wysokie poziomy energii powoduje, że część dwuatomowych cząsteczek tlenu rozpada się na osobne atomy tlenu. Wolne atomy tlenu łączą się z dwuatomowymi cząsteczkami tlenu, tworząc ozon. Ozon jest niestabilną cząsteczką ze wględu na słabe wiązania trzymające trzeci atom tlenu, co sprawia, że ozon jest naturalnym, silnym środkiem utleniającym i dezynfekującym. Ozon zapewnia moc utleniania bezpośrednio lub poprzez wytwarzanie wolnych rodników hydroksylowych w rozkładzie rozpuszczonego ozonu do wody. Ta reakcja prowadzi do trzech jednoczesnych procesów: utleniania, dezynfekcji i rozkładu. Podczas utleniania ozon- bezpośrednio i poprzez wysoce reaktywne wolne rodniki hydroksylowe - może zerwać wiązania chemiczne, związki organiczne. Na przykład składniki ścian komórkowych mikroogranizmów mogą ulec utlenieniu i rozbiciu w dół przez ozon. Procec ten ułatwią dezynfekcję poprzez rozrywanie, odsłaniając zawartość komórki do dalszego utleniania i inaktywacji. W ten sposób ozon może zniszczyć wszystkie powszechne bakterie, wirusy, pleśnie, cysty i pasożyty. Na końcu ozon rozkłada się na tlen dwuatomowy, nie pozostawiając żadnego niepożadanego smaku czy zapachu. 

 WPŁYW OZONU NA WIRUSY

Wirusy to małe, niezależne cząsteczki zbudowane z kryształów i makrocząsteczek. W przeciwieństwie do bakterii rozmnażają się tylko w komórce gospodarza. Przekształcają białko komórki gospodarza we własne białka. 

Ozon niszczy wirusy poprzez dyfuzję przez płaszcz białkowy do rdzenia kwasu nukleinowego, co powoduje uszkoczenie wirusowego RNA. Przy wyższych stężeniach ozon niszczy kapsyd lub zewnętrzną powłokę białkową przez utlenianie, więc DNA lub RNA struktury mikroorganizmu. W rzeczywistości w tym przypadku można zidentyfikować produktu rozpadu DNA i RNA. 

SKUTECZNOŚĆ OZONU NA WIRUSA

Generatory ozonu mogą wytwarzać ozon ze zwykłego powietrza lub tlenu i są zwykle używane jako środki do dezynfekcji pomieszczeń. Antypatogenne działanie ozonu jest potwierdzane od kilkudziesięciu lat. Jego zabijające działanie na bakterie, wirusy, grzyby i wiele gatunków pierwotniaków stanowi podstawę jego coraz częstszego stosowanie w dezynfekcji miejskich wodociągów w miastach na całym świecie. 

-Udowodnionno, że ozon zabija koronawirusa SARS, a struktura nowego koronawirusa 2019-nCoV jest prawie identyczna z koronawirusem SARS

-Wykazano, że gaz ozonowy ma wysoką skuteczność przeciwko wirusom i bakteriom, w tym SARS i MERS, a ostatnio przeprowadzono badania przez zespół, którym kierował Nara Medical University w Japonii, był w stanie dezaktywować Covid 19 poprzez wystawienie na działanie ozonu

 

 

PRZEGLĄD OZONATORÓW 

Wykorzystywane źródło: POWIETRZE

 

 

DODATKOWE JEDNOSTKI

Do obrótki dużych powierzchni lub zapotrzebowania na duże stężenie ozonu, dostępne są dodatkowe jednostki dedykowane do serii DRP100AS55.

Każda dodatkowa jednostka DRP200 pozwala na powiększenie zdolności oczyszcznia na dodatkowe 4000 metrów sześciennych. 

Systemu modułowe mogą być dostarczane w dwóch opcjach: na stojaku/kółkach, bądź w zabudowie pełnej na zamówienie.

 

 

 


OZONATOR HEALTH ROOM
OZONATOR HEALTH ROOM

/
OZONATOR MEDICAL ROOM AIR
OZONATOR MEDICAL ROOM AIR

/
OZONATOR MEDICAL ROOM OXY
OZONATOR MEDICAL ROOM OXY

/
OZONATOR DRP100AS55
OZONATOR DRP100AS55

/
OZONATOR XM SERIES
OZONATOR XM SERIES

/
Instagram