Cleaning Company

Myjka parowa

Profesjonalne urządzenia parowe są doskonałym rozwiązaniem dla myjni samochodowych, które stanowi alternatywę dla tradycyjnego, pochłaniającego ogromne ilości wody i co istotne odpowiadającego za tworzenie się ścieków, sposobu mycia.

Oferowane myjki parowe wykorzystują wytworzoną pod wysokim ciśnieniem suchą parę o zawartości ok. 5-6% wody, co pozwala na usunięcie mocno przyklejonych oraz nawarstwionych na konkretnej powierzchni zabrudzeń. Jednocześnie zużywają minimalną, niezbędną do rozpuszczenia brudu ilość wody. Wytworzona para wnika bezpiecznie i głęboko w pory lakieru oraz usuwa z jego powierzchni zabrudzenia razem z pozostałościami wosku, dzięki czemu karoseria samochodu pozostaje czysta i błyszcząca.Zobacz film
Zobacz film
Zobacz film

[ video ]


Myjka parowa jest szybkim, wydajnym i precyzyjnym urządzeniem, które oczyści z brudu progi i szczeliny drzwi, koła, felgi aluminiowe, kołpaki, jak również inne trudno dostępne miejsca dla urządzeń wysokociśnieniowych, które wykorzystywane są w tradycyjnych myjniach samochodowych.

Dodatkowym atutem jest temperatura pary, a także siła z jaką wnika ona w określoną powierzchnię, co pozwala na całkowite zredukowanie bądź ograniczenie stosowania szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego detergentu, który często okazuje się być niezbędny przy wykorzystywaniu urządzeń wysokociśnieniowych.

Zastosowanie odkurzaczy parowych

Ekologiczne sprzątanie

Parownice mogą być wykorzystywane przez zwolenników ekologicznych rozwiązań, którzy mogą zrezygnować ze sztucznych detergentów, otrzymując równie zadowalające efekty. W niektórych obszarach zastosowanie ekologicznych rozwiązań może być wskazane np. ogrody zoologiczne, placówki dziecięce, pomieszczenia sanitarne.

Dezynfekcja

Myjka parowa wykorzystana może być do celów dezynfekcji powierzchni. Wysoka temperatura szybko niszczy ewentualne mikroorganizmy znajdujące się na nawierzchni. Ponadto sucha para skutecznie dociera w szczeliny i pęknięcia, eliminując także w takich zagłębieniach drobnoustroje oraz usuwając brud i kurz.

Odtłuszczanie

Parownica może posłużyć usunięciu tłustych zabrudzeń, szczególnie trudnych do wyeliminowania. Może być wykorzystana do czyszczenia powierzchni, na których znajdują się pozostałości smarów, olejów, itp. Sprawdza się w halach przemysłowych, czy warsztatach samochodowych. Urządzenie pozwala zrezygnować ze stosowania rozpuszczalników.

Konserwacja maszyn

Parownice znajdują zastosowanie przy czyszczeniu linii produkcyjnych oraz narzędzi. Sucha para eliminuje zabrudzenia i przygotowuje powierzchnię do konserwacji. Możliwe jest nałożenie nowej warstwy smaru, czy sprawdzenie prawidłowych ustawień maszyny. Wykorzystanie urządzenia nie wpływa negatywnie na dalszą pracę linii produkcyjnej.

Usuwanie gumy i graffiti

Odkurzacz parowy pozwala uporać się z aktami wandalizmu. Wysokie ciśnienie i temperatura suchej pary skutecznie zmniejszają przyczepność farby do podłoża, dzięki czemu graffiti znika z powierzchni. Sprzęt sprawdza się także przy usuwaniu starych, przyczepionych gum do żucia. Zastosowanie urządzenia nie niszczy podłoża.

Myjnie parowe

Prezentowane urządzenia znajdują szeroki zakres zastosowań w samochodowych myjniach parowych. Są bardzo skuteczne w usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń, a zarazem bardzo delikatne dla karoserii. Nie powodują jej zniszczeń. Mogą być także wykorzystane do odświeżenia wewnętrznych elementów pojazdu, również materiałowych.

Konserwacja zabytków i obróbka kamienia

Zasady dotyczące konserwacji zabytków są bardzo restrykcyjne. Sucha para doskonale nadaje się do czyszczenia zabytkowych powierzchni, szczególnie wrażliwych na detergenty oraz duże ilości wody. Parownice mogą być także stosowane w procesach obróbki kamienia, nie ingerując przy tym niebezpiecznie w strukturę materiału.

Zalety odkurzaczy parowych

  • Myjka parowa pozwala na dokładne wyczyszczenie powierzchni – sucha para dociera nawet do szczelin oraz pęknięć, usuwając z nich zabrudzenia.
  • Możliwe jest szybsze i łatwiejsze usunięcie tłustych zanieczyszczeń – wysoka temperatura oraz podwyższone ciśnienie rozbijają tłuszcz, pozwalając na jego skuteczną eliminację.
  • Pleśń, grzyby, zacieki są bezpiecznie usuwane z powierzchni – zastosowanie samej pary wystarczy, aby pozbyć się nie tylko nieestetycznych, ale także niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń.
  • Urządzenia parowe świetnie sprawdzają przy trudnych podłożach, jak naturalny kamień, czy beton – tradycyjne techniki są wyjątkowo czasochłonne i wymagają zastosowania specjalnych, często drogich preparatów, podczas gdy sucha, ciepła para pozwoli szybko usunąć osad oraz inne zanieczyszczenia.
  • Odkurzacz parowy jest optymalnym rozwiązaniem dla alergików – Zastosowanie sprzętu nie powoduje wbijania się ku górze pyłków i alergenów. Wszystkie zostają usunięte z pomieszczenia.
  • Przy pomocy myjki parowej można czyścić powierzchnie pionowe i poziome, także tkaniny – bez ryzyka zniszczenia ich.

Odkurzacze parowe - wybrane modele:


CZYSZCZENIE WNĘTRZA SAMOCHODU
_

Innowacyjna technologia myjek parowych TECNOVAP pozwala nie tylko na dokładne mycie zewnętrznych elementów pojazdów, ale również na sprawne i skuteczne czyszczenia auta wewnątrz, w tym m.in. siedzeń, dywaników, tapicerki czy wycieraczek samochodowych, jak również na czyszczenie oraz dezynfekcję instalacji wentylacyjnej w samochodzie. Wysoka temperatura pary pozwala także na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza pojazdu, jak również usunięcie zalegających grzybów, bakterii, alergenów, roztoczy oraz innych pozostałości równie niebezpiecznych dla zdrowia użytkownika.

 
_
WYBÓR URZADZENIA

Do zastosowania w myjniach samochodowych zaleca się urządzenia o ciśnieniu 8-10 bar oraz wydatek pary od 97 g/min. - 300 g/min.

Sugerowane jest również wyposażenie parownic w system natrysku gorącej wody, co może być pomocne w usuwaniu trwale przyklejonych oraz nawarstwionych zabrudzeń oraz wspomaganiu spływania brudu z karoserii.

 


JUNIOR STAR MAX     CARMEN PLUS     EVO 304 WATER
 

 


     
      Parownice w myjniach samochodowych   Przejrzyj prezentację PDF lub obejrzyj animację video

 


OPRZYRZĄDOWANIE

 Zestaw oprzyrządowania parownic, przeznaczony dla profesjonalnych myjni samochodowych:

  • Lance parowe oraz kątowe o różnej długości, które służą do czyszczenia punktowego. Umożliwiają dotarcie do miejsc trudno dostępnych.
  • Uniwersalne ssawy do tapicerek, które pozwalają na natrysk oraz odessanie brudu z powierzchni tekstylnych i gumowych.
  • Ściereczki służące do pochłaniania brudu i wspomagania polerowania.