Logo Cleaning Company

Myjka parowa

Profesjonalne urządzenia parowe są doskonałym rozwiązaniem dla myjni samochodowych, które stanowi alternatywę dla tradycyjnego, pochłaniającego ogromne ilości wody i co istotne odpowiadającego za tworzenie się ścieków, sposobu mycia.

Oferowane myjki parowe wykorzystują wytworzoną pod wysokim ciśnieniem suchą parę o zawartości ok. 5-6% wody, co pozwala na usunięcie mocno przyklejonych oraz nawarstwionych na konkretnej powierzchni zabrudzeń. Jednocześnie zużywają minimalną, niezbędną do rozpuszczenia brudu ilość wody. Wytworzona para wnika bezpiecznie i głęboko w pory lakieru oraz usuwa z jego powierzchni zabrudzenia razem z pozostałościami wosku, dzięki czemu karoseria samochodu pozostaje czysta i błyszcząca.Zobacz film
Zobacz film
Zobacz film

[ video ]


Myjka parowa jest szybkim, wydajnym i precyzyjnym urządzeniem, które oczyści z brudu progi i szczeliny drzwi, koła, felgi aluminiowe, kołpaki, jak również inne trudno dostępne miejsca dla urządzeń wysokociśnieniowych, które wykorzystywane są w tradycyjnych myjniach samochodowych.

Dodatkowym atutem jest temperatura pary, a także siła z jaką wnika ona w określoną powierzchnię, co pozwala na całkowite zredukowanie bądź ograniczenie stosowania szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego detergentu, który często okazuje się być niezbędny przy wykorzystywaniu urządzeń wysokociśnieniowych.


CZYSZCZENIE WNĘTRZA SAMOCHODU
_

Innowacyjna technologia myjek parowych TECNOVAP pozwala nie tylko na dokładne mycie zewnętrznych elementów pojazdów, ale również na sprawne i skuteczne czyszczenia auta wewnątrz, w tym m.in. siedzeń, dywaników, tapicerki czy wycieraczek samochodowych, jak również na czyszczenie oraz dezynfekcję instalacji wentylacyjnej w samochodzie. Wysoka temperatura pary pozwala także na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza pojazdu, jak również usunięcie zalegających grzybów, bakterii, alergenów, roztoczy oraz innych pozostałości równie niebezpiecznych dla zdrowia użytkownika.

 
_
WYBÓR URZADZENIA

Do zastosowania w myjniach samochodowych zaleca się urządzenia o ciśnieniu 8-10 bar oraz wydatek pary od 97 g/min. - 300 g/min.

Sugerowane jest również wyposażenie parownic w system natrysku gorącej wody, co może być pomocne w usuwaniu trwale przyklejonych oraz nawarstwionych zabrudzeń oraz wspomaganiu spływania brudu z karoserii.

 


JUNIOR STAR MAX     CARMEN PLUS     EVO 304 WATER
 

 


     
      Parownice w myjniach samochodowych   Przejrzyj prezentację PDF lub obejrzyj animację video

 


OPRZYRZĄDOWANIE

 Zestaw oprzyrządowania parownic, przeznaczony dla profesjonalnych myjni samochodowych:

  • Lance parowe oraz kątowe o różnej długości, które służą do czyszczenia punktowego. Umożliwiają dotarcie do miejsc trudno dostępnych.
  • Uniwersalne ssawy do tapicerek, które pozwalają na natrysk oraz odessanie brudu z powierzchni tekstylnych i gumowych.
  • Ściereczki służące do pochłaniania brudu i wspomagania polerowania.